تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

فدراسیون کوهنوردی پاسخگو باشد

  چندی پیش در دوره مربیگری درجه 2 سنگنوردی فدراسیون شرکت نمودم و ایرادات و تخلفات بسیاری را در نحوه اجرای این دوره مشاهده نمودم و با وجود اینکه در جلسه حضوری اینجانب با ریاست فدراسیون بسیاری از این ایرادات توسط ایشان نیز صحه گذاری شد اما تا کنون باوجود پی گیری های بسیار من و برخی دیگر از مربیان اراده ای برای رفع این ایرادات در مدیریت و بدنه فدراسیون مشاهده نشده است.

  طی آخرین ایمیلی هم که به جناب زارعی ارسال نموده ام  از ایشان درخواست نموده ام اقدامات عملی را جهت رفع ایراداتی که خود نیز آنها را قبول نموده اند به انجام برسانند, اما متاسفانه آقای زارعی و همکاران ایشان تاکنون هیچ پاسخ قانع کننده ای در این خصوص ارایه نداده اند و متاسفانه مشکلاتی چون عدم شفافیت و قانونمندی و تخلفات عدیده همچناندر دوره ها وجود دارد .

  و آخرین نمونه از این دست در تست های ورودی پر حاشیه و پر از ابهام مربیگری درجه 1 مشاهده گردیده که در نوشته های آتی نیز بدان پرداخته خواهد شد و در اینجا تنها به یکی از این موارد که نامه اعتراضی یکی از مربیان بی حاشیه و با سابقه فدراسیون کوهنوردی درخصوص این دوره ها می باشد می پردازیم

  فریدون علایی را از سال 1377 در گروه کوهنوردی دانشگاه علم و صنعت می شناسم. یکی از ویژگیهای برجسته این کوهنورد متانت و آرامش و دوری از حاشیه هاست. فریدون از کوهنوردان تحصیلکرده و باسواد این مرزو بوم است و همواره بعنوان یک انسان شریف و یک مربی فوق العاده فنی و به روز و در عین حال آماده برای او احترام قایلم و مطمئنم که کمتر کسی را می توان یافت که منکر ویژگیهای فوق در فریدون علایی باشد.

  نوشتار ذیل نامه اعتراضی فریدون علایی به نحوه برگزاری آزمون مربیگری مربیگری درجه یک که اخیرا" توسط فدراسیون کوهنوردی برگزار گردیده می باشد و ایشان که از رسیدگی مسئولین فدراسیون کوهنوردی ناامید شده اند از بنده درخواست نمودند این نامه را به قضاوت افکار عمومی بگذارند. 

  هو الحق
  ریاست محترم فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی
  با سلام و احترام
  پیرو برگزاری آزمون ورودی مربیگری درجه یک سنگنوردی در تاریخ 2/7/94 در منطقه پل خواب,
  اینجانب نسبت به ارزیابی صورت گرفته در این آزمون و نتایج اعلام شده ,بشرح ذیل اعتراض داشته و 
  خواستار رسیدگی میباشم.
  -1با توجه به کیفیت و کمیت آزمون برگزار شده,آیا توانایی غیر از درجه سختی صعود نفرات ارزیابی گردیده است؟
  -2با توجه به اینکه نفرات دراین آزمون فقط ازنظر درجه سختی صعود تست میگردیدند,آیا شرایط و استانداردهای چنین تستی دراین آزمون رعایت گردید؟مانند اولین تلاش  دیداری برای همه نفرات
  -3آیا درجه سختی مسیرهای مانند رجا,شیرین و اچ با توجه به آیین نامه های موجود جز شرایط دوره مربیگری درجه یک سنگنوردی میباشد؟
  -4آیا اطلاع رسانی های لازم بطور یکسان و در زمان مناسب, در اختیار تمام متقاضیان قرار گرفته بود؟
  -5آیا تواناییهای مانند صعود مصنوعی,ابزار گزاری,کارگاهها,تکنیک های بالاکشی,تکنیک های نجات و غیره در این آزمون وجود داشته است؟ 
  آیا چنین تکنیک هایی,مطابق آیین نامه های فدراسیون,جز شرایط مربیگری های سنگنوردی نمی باشند؟
  آیا چنین تکنیک هایی,مطابق آیین نامه های فدراسیون,اهمیتی بیشتر یا همتراز با  درجه سختی صعود,در دوره های مربیگری سنگنوردی  ندارند؟
  -6با توجه به برگزاری آزمون ورودی مربیگری درجه یک یخ و برف در تاریخ10-8/7/94 درمنطقه سبلان و نتایج اعلام شده آن و وجود سرفصل هایی مانند صعود ترکیبی و یخنوردی در دورههای مربیگری یخ و برف,آیا شرط درجه سختی صعود لازم برای چنین تکنیک هایی,درآزمون مربیگری درجه یک یخ و برف, مشابه آزمون مربیگری درجه یک سنگ, رعایت گردیده است؟
  آیا قبول شدگان آزمون درجه یک یخ و برف,از این لحاظ مورد لطف و عنایت فدراسیون بوده اند؟
  -7 با توجه با نتایج دو آزمون برگزار شده درجه یک سنگنوردی و یخ و برف,آیا فدراسیون بدنبال بهره مند کردن تعدادی از مربیان,حداقل از یکی از این دورههای مربیگری درجه یک سنگنوردی و یخ و برف بوده است؟
  آیا عنوان این عمل فدراسیون همان رانت میباشد؟
  آیا این اقدام فدراسیون موجب پایمال شدن حق الناس نگردیده است؟
  و ...


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 28 مهر 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160690
 • بازدید امروز :82693
 • بازدید داخلی :3720
 • کاربران حاضر :126
 • رباتهای جستجوگر:389
 • همه حاضرین :515

تگ های برتر